Коли до важливих іспитів залишаються дні, можна розгубитися і не знати, за що хапатися. Для когось підготовка до ЗНО з української вже добряче набридла, а хтось ще тільки починає братися за розум

У кожного можуть бути свої способи підготовки, та я раджу, передусім, чітко визначити для себе ці методи і добре спланувати інтенсивну підготовку до ЗНО.

А ще я пропоную вам декілька ідей для того, як готуватися до ЗНО з української, щоб було і швидко, і ефективно, і навіть весело!

Кажуть, під час навчання корисно їсти горіхи. А ще - додавати до навчального процесу трохи фарб!

Кажуть, під час інтенсивного навчання корисно їсти горіхи. А ще – додавати до навчального процесу трохи фарб!

1. Повторення за програмою

Пам’ятайте, що спрогнозувати питання у тесті ЗНО можна: там не буде нічого, чого немає у програмі ЗНО. Тому саме програма – це ваш документ №1 під час підготовки. Завантажте її тут або знайдіть у своєму посібнику для підготовки до ЗНО за 2018 рік.

Також у нас на сайті ви можете знайти зручний список літератури для ЗНО (розбитий за періодами та стилями). До багатьох творів на тій сторінці ви знайдете там наші статті-аналізи, які чудово допоможуть систематизувати найважливішу інформацію з літератури.

А тоді просто починайте читати: фонетика, хмм… Чи знаю я співвідношення звуків і букв? А, може, варто повторити питання про наголоси? Повторивши матеріал, зробивши відповідні тести і вправи, викреслюйте пункт у програмі або виділяйте його маркером:

programme_1

2. Тести-тести-тести

Дуже ефективний спосіб для підготовки «в останній момент» – робити багато–багато тестів. Можна купити найновіші збірки тестів або ж знайти велику добірку тестів в Інтернеті чи дістати тестові зошити колишніх років.

Ось декілька сайтів з тестами ЗНО:

Онлайн: http://zno.osvita.ua/ukrainian/

Щоб роздрукувати: http://osvita.ua/test/answers/

Більше онлайн:

http://www.lvtest.org.ua/index.php/testy

http://zno-ua.net/lesson/ukrainian/

http://ukrainetest.com.ua/

Діліться з усіма в коментарях вашими ресурсами тестів!

3. «Хто хоче стати мільйонером?»

Можна, звісно, просто робити собі чай чи лимонад (залежно від погоди), сідати і робити тести. Але вже скоро ви відчуєте, як стає нудно і одноманітно від щоденного малювання «хрестиків-нуликів». Тому спробуйте якось урізноманітнити процес!

Можна, наприклад, брати тестові зошити і виходити на свіже повітря – у двір, у парк, а вже скоро на пляж. Вчіться разом, це може бути веселіше (детальніше читайте у статті).

А ще можна перетворити тестування у гру, наприклад, «Хто хоче стати мільйонером?»: «ведучий» готує запитання ЗНО з відповідями, а «гравці» роблять їх з трьома підказками. Хто виграє мільйон – тому солодкий подарунок! 🙂

4. Скорочені перекази

Звісно, що за короткий проміжок часу майже неможливо (хоча реально), прочитати повністю всі твори з літератури. У таких випадках користуються хрестоматіями або скороченими переказами.

Моя порада така: окремо прочитайте всі вірші та короткі твори (до 30 сторінок) повністю, повісті і романи ж намагайтеся читати за найбільш великими переказами з обов’язковою наявністю цитат з описами персонажів (такі цитати найбільш типові у завданнях ЗНО).

Увага! Ви можете завантажити всі вірші з програми ЗНО у зручному форматі безкоштовно тут.

Знову ж таки, користуйтесь програмою ЗНО і виділяйте прочитані твори, щоб нічого не пропустити.

5. Експрес-запитання з літератури

Для тестів з літератури дуже важливо знати конкретні деталі: жанр, рід, стиль, імена персонажів, справжнє ім’я автора тощо. Під час підготовки та прочитання статей посібників, готуйте собі власні експрес-питання. Наприклад, опрацювавши поезію першої половини 20 століття і прочитавши про неї у посібниках, готуєте такі питання:

  • Хто автор вірша «Блакитна панна»?
  • Яке справжнє прізвище Олександра Олеся?
  • Який вірш починається словами «Сміються, плачуть солов’ї»?
  • Автором якої збірки є Павло Тичина? Які вірші до неї належать?
  • Як називається поетична форма вірша “Київ – традиція”?

* Ану спробуйте ВИ дати відповіді на ці запитання у коментарях 🙂 *

Такі експрес-питання зручно робити на картках: з одного боку – питання, з іншого – відповідь. Також багато таких запитань містить посібник Авраменка «Міні-конспекти».

Читайте у нас на сайті також про інші ефективні методи навчання.

З експрес-питаннями можна «гратись» упродовж останніх 2-3 днів перед ЗНО, також можна влаштовувати змагання з друзями, просити допомогти батьків.

6. Літературні вечори

Якщо ви не встигаєте прочитати всі твори з української літератури і маєте таких самих друзів, організуйте літературні вечори (або ж ранки чи обіди 🙂 ).

Для цього зберіть групу відповідальних людей, візьміть список літератури до ЗНО і поділіть прозові твори між собою. Прочитайте їх, а тоді зберіться у дружньому колі, детально переказуйте одне одному твори, розкажіть про свої враження і зазначте, що варто занотувати. Можна також почитати гарно вірші і взагалі непогано розважитися!

7. 10 творів ЗНО

Щодо власних висловлювань, то тут є небагато способів практики. По-перше, дізнайтеся про вимоги, які перед вами ставлять під час написання твору.

Детально і яскраво я розказую про власне висловлення ЗНО у своєму популярному безкоштовному уроці “10 фішок творчого завдання ЗНО” (дивіться тут).

Ну а далі, щоб навчитися гарно писати твори ЗНО, треба тільки тренуватися: написати мінімум 10 творів і обов’язково дати їх комусь прочитати і перевірити за критеріями УЦОЯО (вчителю, репетитору, розумному другу чи сестрі).

А ще…

Я можу допомогти з творами вам особисто!

Застрибуйте до останньої групи мого онлайн курсу “Ідеальний твір ЗНО”. Це насичена практика написання власних висловлень, прокачування навичок письма, стилістики, граматики, пунктуації… Словом, 10 уроків суцільної користі до ЗНО.

Більше про курс і відгуки тут:

«Ідеальний твір ЗНО» (натисніть для деталей)

__________________________________________

Ось і все, що я хотіла сказати. Буду рада, якщо допомогла вам у чомусь! Тепер готуйтеся і складайте ЗНО на всі 200 балів! Багато успіху вам!!!

А ще: як ви готуєтеся до ЗНО в ці весняні дні? Розповідайте в коментарях!

Share Button
Avatar

Анна Огойко

Привіт! Мене звати Анна. Я викладач української мови і розробник унікальних онлайн курсів до ЗНО. Я склала свої ЗНО на 198, 199 і 199,5 балів, а мої учні складали й на всі 200!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInFlickrYouTube